Isapoolsus

Minu isa isapoolsetest esivanematest Hankod (selle nimi algne kirjapilt oli Anko ja minu teada kõnnib tänapäevalgi siin maamunal ringi sellenimelisi isikuid) said oma perekonnanime Vastse-Kuustel Võnnu kihelkonnas. Minu isa pidas oma esivanemate kodukohaks küll pigem Kambjat ja tegelikult oli tal omast kohast ka õigus – suur osa Hankosid siirdusid Vastse-Kuustelt Kambja kihelkonda. Suure-Kambja vallast on pärit Anonid.

Grossbergid on samuti Kambja kandi juurtega – nemad elutsesid Haaslava vallas. Volmerid on Vana-Nõost Nõo kihelkonnast.

Isa emapoolsetest esivanematest Simsivartid ja Kalsbertid on pärit Kohatu ja Kirna mõisatest Hageri kihelkonnast, Osbergid on Teenuselt Kullamaa kihelkonnast ning Veibergid Jõgisoolt, samuti Kullamaa kihelkonnast.

Ja pilt ka:

2 vastust postitusele “Isapoolsus”

 1. Kadri kirjutas:

  Tere! Mul on sellised Haaslava Grossbergid, kas need haakuksid teie omadega.
  Juhan Grossbergi ja Eva poeg Juhan Grossberg (*25.08.1834). 1. abielu (Tartu Maarja kogudus, 05.1887) Liisa Reimanniga (*30.06.1859 Haaslava, Kambja; vanemad Jaan Reimann ja Sohwi). Teine abielu Lowisa Jakowitziga Raadil (*05.12.1861; vanemad Michel Jakowitz ja Mari). Juhani ja Liisa poeg Eduard Grossberg (*11.01.1889).

  jne.
  Kadri

 2. Katrin kirjutas:

  Tere! Juhan Grossberg, kelle naine oli Eeva, peaks olema minu esiisa Mihkel Grossbergi, sünd. 1812, vanem vend.

Kirjuta vastus


Warning: Undefined variable $user_ID in /data03/virt22435/domeenid/www.ojamaa.ee/saaga/wp-content/themes/rugged/comments.php on line 77