Kontakt

Kõigi küsimuste, täpsustuste ja pretensioonidega palun pöörduda:

Katrin Hanko

Tel. +372 53 01 88 16

E-mail hanko [ätt] ojamaa.ee

Soovi korral on minult võimalik tellida sugupuu-uuringuid, tõlkeid (saksa keelest) ja nõnda edasi.

4 kommentaari postitusele “Kontakt”

 1. Ene Viitak kirjutas:

  Tere Soovin anda lisateavet. Märt Suur oli minu Tädi Elsa Karu /Karro/ abikaasa ja neil lapsi ei olnud.Elsa suri vähki ja Märt jäi õnnetult puu alla varsti peale Elsa surma ning kaotas elu.Maetud Nõmme kalmistule.Kahuks aastat ei mäleta.Edu töös.
  Lugupidamisega Ene

 2. Katrin kirjutas:

  Tere,
  suur tänu Teile nende täpsustuste eest! Panen selle enda andmetesse tallele.
  Tervitusega
  Katrin

 3. Triin Salmu kirjutas:

  Tere.

  Väga huvitav oli lugeda teie lehte. Olen Christian Lauferi ja Ernestine Rechke tütre Magdaleena järeltulija. Olen viimasel ajal hakanud uurima oma põlvnemist. Mind huvitaks samuti, kuidas need saksa perekonnad Poola sattusid.

  Parimat!

  Triin

 4. Katrin kirjutas:

  Tere Triin,

  aitäh tagasiside eest! See oli minu jaoks üsna suur üllatus, kui avastasin, et Lauferitel on siinmail veel muidki järglasi. Meil suguvõsas teati, et minu vanavanaisa Adolf tuli üksi Saksamaalt Eestisse, aga et tegelikult tuli terve suur pere ja hoopiski Poolast, sellest polnud meil aimugi. Poolas oli aegade jooksul tekkinud üsna arvukalt saksa kolooniaid, 19. sajandi keskpaigaks oli saksa elanikkond Poola aladel päris rohkearvuline. Väljaränne ida poole lähtus peaaegu kõikjalt saksakeelsetelt aladelt. Väljarände põhjus oli peamiselt majanduslik – idapool oli vaba maad, tööd ja leiba saadaval. Perekonnanime kuju Reschke viitab arvatavasti kirdepoolsele päritolule (võimalik, et Pommerimaalt). Lauferid võisid olla pärit Elsassist – üks mu eakam sugulane mäletab, et sellest on kunagi juttu olnud. Mingeid kirjalikke tõendeid selle kohta mul ei ole õnnestunud leida.
  Tervitustega
  Katrin

Kirjuta vastus