Andmete avaldamisest

Sugupuust kirjutamisel tekib varem või hiljem küsimus, mida ja kuidas avaldada. Pole ju mingit tolku sellest, kui ma ainult enda jaoks suure hulga materjali kogun ja siis seda kiivalt endale hoian.

Internet on hea vahend oma uurimuste avaldamiseks, kuid mina ilmselt ei kuulu nende hulka, kes vabalt kõike endast ja oma eraelust avalikkuse ette laotab. Ja nagu öeldakse – „Ära tee teistele seda, mida sa ei taha, et sinule tehakse“ – kes otsib siit andmeid elavate inimeste kohta, siis seda siit ei leia. Ma püüan kinni pidada põhimõttest, et elusolevate inimeste andmeid, fotosid, eluloolisi seiku ja muud taolist ma ei avalda, kui mul pole sellelt inimeselt saadud luba seda teha.

Võib ju öelda, et milles küsimus – tänapäeval ripuvad kõik inimesed oma andmetega kuskil „interneti avarustes“. Vaadake või genisse – eestlaste vaimustus Genis oma sugupuud ehitada on lausa peadpööritavaid tuure võtnud. Ma pole genist teab mis suures vaimustuses, kuid tunnistan, et kasutan seda aeg-ajalt sugulusseoste selgitamiseks. Geni sisaldab minu „valulävi“ ületavas koguses vigu, ent eks suguvõsauuringu jaoks kasulikku infot ja niidiotsi saab sealt ikka.

Kui kellelgi on huvi ühe või teise sugupuuharu elusolevate järglaste vastu, siis palun lahkesti ühendust võtta.

Kirjuta vastus